ניהול הבניין בעולם הארגוני הופך יותר ויותר לנושא רלוונטי ומדובר, הן על ידי חברות ייעוץ בתחום שליוה לע בקרת אקלים, ארגונים ירוקים, מועצות מקומיות (מובילה בתחום עיריית תל אביב) וכמובן אדריכלים וחברות אלומיניום. הצורך לטפל בהיבטים אקולוגיים כמו עקבות פחמן ועלויות תחזוקה גדלות והולכות הביא אנשי מקצוע לחקור טכנולוגיות המשמרות את נוחות הדיירים, משפרות את הסביבה וחוסכות באנרגיה.


חלונות ומשטחי זכוכית הם לרוב החלק הרלוונטי ביותר במעטפת הבניין, האחראי על אובדן חום בחודשים קרים ועליית חום השמש בחודשים החמים. במקרים של משקי בית, אור השמש בבית יכול להעלות את עלויות הקירור בשיעור של עד 20%!


בוהק יכול לעיתים קרובות להיות מעצבן למדי במיוחד בסביבות עבודה, מקשה על צפייה במסכים, דורש התקנת תריסים ומבטל לחלוטין את מגוון היתרונות הרב של תאורה טבעית. בנוסף, יש לו השפעה שלילית על רהיטים, שטיחים וילונות, אשר בסופו של דבר מגדילים את עלויות התחזוקה.


הדור הבא של טכנולוגיות הזכוכית האלקטרוכרומית, מווסת את אנרגיית השמש על ידי שימוש במתח חשמלי זעיר. זכוכית וחלונות אלקטרוכרומיים משתמשים בקיטוב ליתיום-יון, כאשר אטומי ליתיום טעונים באופן חיובי עם אלקטרונים חסרים נודדים בין שתי האלקטרודות דרך מפריד. כאשר מפעילים מתח קטן על האלקטרודות, היונים נודדות דרך המפריד לאלקטרודה החיצונית ביותר, התוצאה היא אפנון בהעברת האור הנראית דרך משטח הזכוכית, וכתוצאה מכך זכוכית מדינה כהה לחלוטין.


מחקר שבוצע בשלושה אזורי אקלים שונים בארה"ב, המורכב ממגוון רחב של תנאי חשיפה סביבתית, מאריזונה החמה והיבשה ועד למינסוטה הקרה ביותר, העלה שחיסכון באנרגיה באמצעות זכוכית אלקטרוכרומית הייתה גדולה ב 45% בהשוואה לחלונות האחרים.


ניתן להגדיר את זה כך שיפעל באמצעות מתג או לשלב אותו עם מערכת ניהול מבנים.